Digitale identificatie van patiënten toegestaan
Klinieken kunnen patiënten voortaan ook digitaal identificeren bij hun eerste inschrijving. Dit betekent dat het controleren van het identiteitsbewijs, zoals de pasfoto en het BSN, niet meer fysiek hoeft te gebeuren. Ook het vergelijken van de pasfoto met het gezicht van de patiënt mag digitaal.
Sneller en makkelijker inschrijven
Deze werkwijze maakt het inschrijfproces sneller en makkelijker, vooral voor klinieken die werken met digitale zorg of patiëntenportalen. Het biedt meer flexibiliteit en sluit goed aan bij de manier waarop veel klinieken hun zorg al organiseren.
Breed gedragen in de zorgsector
Het voorstel is ingediend door de NVZ en Patiëntfederatie Nederland, met steun van onder andere ZKN, FMS en NFU. Zowel het ministerie van VWS als de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) hebben bevestigd dat digitale identificatie binnen de huidige wetgeving is toegestaan.
Meer informatie
VWS heeft de toelichting op digitale identificatie aangepast op de AVG Helpdesk Zorg en Welzijn: Identificatieplicht | AVG Helpdesk Zorg en Welzijn
Vragen over dit artikel?
Stel uw vraag of opmerking in de reacties hieronder. Of neem contact op met de auteur, Iftin Mohamud.