Nieuwsbericht

Vervallen ZKN Algemene Consumentenvoorwaarden en gevolgen

5 januari 2026

ZKN verzoekt alle klinieken om alle (communicatie-)uitingen waarin wordt verwezen naar de ZKN Algemene Consumentenvoorwaarden te verwijderen en/of het gebruik hiervan te beëindigen.

Waarom verwijderen?

De leden van ZKN hebben, op advies van het bestuur, ingestemd met het buiten werking stellen van de ZKN Algemene Consumentenvoorwaarden per 1 januari 2026.

Dit advies is gebaseerd op ingewonnen juridisch advies. In de bijlage bij dit bericht vindt u een samenvatting van de bevindingen die hieraan ten grondslag liggen. Over dit onderwerp bent u eerder geïnformeerd in het bericht van 23 september 2025.

ZKN heeft de Algemene Consumentenvoorwaarden verwijderd van de website en het ZKN Huishoudelijk Reglement hierop aangepast.

Aandachtspunten bij voortzetting van de algemene voorwaarden

Indien uw kliniek ervoor kiest om (een deel van) de algemene voorwaarden te blijven hanteren (zie bijlage 5 met de bevindingen uit het juridisch advies), geldt dat vanaf 1 januari 2026 daarbij geen gebruik meer mag worden gemaakt van het tweezijdigheidslogo, de tweezijdigheidsclausule en/of de naam van de Consumentenbond.

Vragen over dit artikel?

Stel uw vraag of opmerking in de reacties hieronder. Of neem contact op met de auteur, Hugo Meulblok.

Contactpersoon